O mne

Vzdelanie:

  • Magister umení v odbore Psychológia (MA Psychology, University of Aberdeen, Veľká Británia)
  • Postgraduálny diplom v Sociálnej práci s deťmi a mladistvými (PGDip Youth Work, University College Cork, Írska republika)
  • Certifikovaný životný kouč (Certified Professional Life Coach, Transformation Academy)


 

MA, PGDip. Henrieta Jánošová 


Som absolventka psychológie na univerzite v Škótsku a certifikovaná životná koučka, a za dlhé roky štúdia a práce v zahraničí som získala nesmierne veľa skúseností s terapeutickou a sociálnou prácou s klientmi z rôznych demografických skupín. Pracovala som s ľuďmi s psychickými problémami, s fyzickým znevýhodnením, s deťmi a mladistvými zo sociálne znevýhodneného prostredia, a s deťmi s autizmom.


Po ôsmych rokoch v zahraničí som sa v roku 2022 vrátila späť na Slovensko a stala som sa mamou malej princeznej. Materstvo mi prinieslo veľa radosti a krásnych zážitkov, no aj veľa psychickej nerovnováhy, úzkostí, smútku, straty sebavedomia a ďalších negatívnych pocitov. Keď mala dcérka tri mesiace, rozhodla som sa vyhľadať pomoc a vyskúšať holistickú psychologickú poradňu. Začala som sa venovať aktivitám, ktoré ma pred pôrodom robili šťastnou, najmä čítaniu a vzdelávaniu, a objavila som čaro jogy, techniky mindfulness a meditácií. 

Rozhodla som sa, že aj ja chcem podporovať iné mamy na tejto zdanlivo pokojnej a krásnej, no v skutočnosti extrémne náročnej životnej ceste. Stala som sa certifikovanou životnou koučkou a pomáham mamám prekonávať  výzvy, ktoré so sebou prináša materstvo.