Ciele

Mamy sa veľakrát cítia smutné, úzkostlivé, vyčerpané, vystresované a nedocenené, a často taktiež trpia samotou a pocitom, že sú nepochopené. Nevedia, ako sa cez tieto negatívne pocity preniesť, ako ich momentálnu situáciu zlepšiť, ako začať myslieť pozitívnejšie, znovu sa cítiť šťastná a viac si materstvo užívať, alebo ako znova nadobudnúť stratené sebavedomie a pozitívny body image. Veľakrát netušia, ako napraviť vzťahy, či už partnerské, alebo kamarátske a rodinné, pokiaľ sa istým spôsobom zhoršili narodením dieťatka. Nevedia, ako si poradiť s pocitmi vyhorenia. Chýba im ich identita pred pôrodom a cítia sa, akoby stratili samé seba.

Cítiš sa podobne? Vôbec sa nemusíš hanbiť. Ver mi- skoro každú mamu sužujú niektoré z týchto negatívnych pocitov. Mamy si častokrát tieto pocity a myšlienky nevedia vysvetliť, a veľa z mám sa za ne aj veľmi hanbí. Existujú tisíce kníh o tehotenstve a pôrode, no iba minimum sa zaoberá psychickým zdravím žien po pôrode, ktoré je tak veľmi dôležité. Nanešťastie, duševná nerovnováha nových mám je veľakrát prehliadaná, nehovorí sa o nej toľko, koľko by trebalo a pri tom je tak častá. A čo je najhoršie, mamy často v sebe negatívne pocity potláčajú, nikomu sa nezdôveria zo strachu z odsúdenia a iba sa v tichosti trápia. 

Prečo si vybrať Hepy Mamy?

Hepy Mamy bolo založené s cieľom pomáhať tebe, mama, zdolávať emočné nástrahy, ktoré so sebou prináša materstvo. Je to bezpečné miesto, kde máš možnosť zdieľať svoje myšlienky a pocity bez toho, aby si sa cítila súdená. Môžeš sa tu bezpečne prehĺbiť do svojho vnútra a precítiť všetky emócie, ktoré možno doma pred svojimi blízkymi zo strachu pred odsúdením potláčaš. Spoločne nazrieme do hĺbky týchto pocitov a myšlienok, a nájdeme spôsoby, ako eliminovať ich moc v tvojom vnímaní a prežívaní. Pokúsime sa spolu nájsť tú správnu cestu, ako sa dopracovať k psychickej a fyzickej rovnováhe a prinavrátiť ti duševnú pohodu, sebavedomie a radosť z materstva. Nájdeme spolu spôsoby, ako popri novej identite matky znovu objaviť časti tvojho Ja z obdobia pred bábätkom, ktoré ti v materstve chýbajú.

Spoločne sa vydáme na cestu za tvojím šťastným materstvom :)